OKULUMUZDA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri kitap okuma etkinliğinde bir araya geldi. Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Erol DÖNEK’in koordinatörlüğünde ve pazarlama ve reklamcılık bölümü öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen kitap okuma etkinliğinde Jules Payot’un İrade Eğitimi kitabı ele alındı.

Öğrencilere yeni bir ufuk açmak ve vizyon kazandırmak amacıyla bir kitap okuma kulübü kurduklarını dile getiren Öğr. Gör. Erol Dönek, “Öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilmek ve hayata karşı yeni bir bakış açısı kazandırabilmek maksadıyla bu kitap okuma etkinliklerini gerçekleştiriyoruz. Amacımız hem öğrencilerin birbirleriyle iletişimlerini güçlendirip sosyalleşmelerini sağlamak hem de okudukları kitabı değerlendirerek kendilerini ifade etmelerini sağlamak” dedi.

Erolkitap

 

Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü ise, “Empati kurmak, bakış açımızı değiştirebilmek için kitap okumak gerekli. Kendi kişisel kitaplığımızı öğrenciyken kurmamız da son derece önemli. Şu anda Amasya Üniversitesi Hüseyin Hüsameddin Yasar Kütüphanesinde 100 bini fiziki, 350 bini e-kitap olmak üzere ciddi bir kitap mevcudu var. Bu kütüphane öğrencilerimiz için gerçekten bulunmaz bir nimet. Okuyalım, okutalım.” dedi.

 Whatsapp Image 2022 04 04 At 105350